Aportacions de centres educatius

Publiquem en aquesta pàgina els documents originals que van trametre centres educatius de tot el territori com a aportació al debat Ara és demà, segons l'ordre d'arribada: 

Escola Teresa Miquel i Pàmies, de Reus

Escola Llissach, de Santpedor, i Escola Mare de Déu de la Gleva, de les Masies de Voltregà (1)

Escola Doctor Alberich i Casas, de Reus

Col·legi Divina Providència, de Mataró

Col·legi Lestonnac, de Mollet del Vallès

Escola Pia Balmes, de Barcelona

Escola Mowgli, de Reus

Col·legi Salesià Sant Joan Bosco, de Barcelona

Escola Dolors Monserdà-Santapau, de Barcelona

Escoles FEDAC de Vic, Canet de Mar, Sant Vicenç de Castellet, Monistrol de Montserrat, Barcelona, Lleida, Manresa, Pineda, Girona, Horta i Gironella

Col·legi Santa Teresa de Lisieux, de Barcelona

Col·legi El Carme, de Lleida

Col·legi Salesià Sant Josep, de Barcelona

Escola Arrels II, de Solsona

Xarxa d'Obres Educatives La Salle Catalunya

Escola Sant Jaume de la FEP, de l'Hospitalet de Llobregat

Escola Frederic Godàs (professorat), de Lleida

Institut Lluís de Peguera, de Manresa

Institut Jaume Callís, de Vic

Col·legi Sant Josep Teresianes, de Barcelona

Centres de formació d'adults del Baix Llobregat

Escola Sant Jordi, de Lleida

Escola Salvador Espriu, de Vallfogona de Balaguer

Escola del Bosc, de Mollet del Vallès

Escola Andersen, de Vic

Escola bressol municipal El Cirerer, de Parets del Vallès

Escola La Draga, de Banyoles

Escola Pinyana, de Lleida

Escola Pia de Catalunya de Balaguer, Balmes, Caldes, Calella, Granollers, Igualada, Luz Casanova, Mataró, Moià, Nostra Senyora, Olot, Sabadell, Salt, Sant Antoni, Sarrià, Sitges, Tàrrega, Terrassa i Vilanova i la Geltrú

Institut de Tecnificació, d'Amposta

Escola Casablanca (claustre), de Sant Boi de Llobregat

Escola Casablanca (famílies), de Sant Boi de Llobregat

Col·legi Santa Teresa de Lisieux (alumnes), de Barcelona

Escola Tàber, de Barcelona

Institut Pere Martell (consell de delegats), de Tarragona

Escola Montserrat, de Rubí

Escola Salvador Espriu (AMPA), de Roda de Berà

Escola Maria Mercè Marçal, de Tàrrega

Escola Sant Jaume, del Prat de Llobregat

Escola Les Roques Blaves, d'Esparreguera

Escola Joan Baptista Serra, d'Alcanar

Escola Pepa Colomer, del Prat de Llobregat

Escola Doctor Ferrer, d'Artés

Escola Frederic Godàs (famílies), de Lleida

Escoles de Salesians de Catalunya

La Salle, de Premià de Mar

Institut Anton Busquets i Punset, de Sant Hilari Sacalm

Col·legi Sant Josep, de Navàs

Institut Priorat, de Falset

Institut Pere Alsius i Torrent, de Banyoles (professorat)

Institut Pere Alsius i Torrent, de Banyoles (famílies)

Escola Teresa Altet, de Rubí

Escola Concòrdia, de Sabadell

Escola Sant Nicolau, de Sabadell

Escola d'Adults Apiària, de Piera

Escola Pardinyes, de Lleida

Institut Josep Brugulat, de Banyoles

Escolàpies, d'Igualada

Col·legi El Roser, de Sant Julià de Vilatorta

Bon Soleil, de Gavà

Institut Leonardo da Vinci, de Sant Cugat del Vallès

Institut Escola Sant Jordi, de Navàs

Institut de Roda de Berà (professorat i alumnat)

Escola Espai 3, de Sant Joan Despí

Escola Campclar, de Tarragona

Escola L'Era de Dalt, de Tona

Escola El Roure Gros, de Santa Eulàlia de Riuprimer

CFA Jaume Tuset, de Ripollet

Col·legi La Vall (AMPA), de Bellaterra

Escola Pia Sant Antoni, de Barcelona

Escola 25 de Setembre, de Rubí

CFA Barberà, de Barberà del Vallès

Institut d'FP Sanitària Roger de Llúria, de Barcelona

Escola El Cim, de Vilanova i la Geltrú

Col·legi Turó, de Constantí

Centre López Vicuña, de Barcelona

CE Sant Josep, de Sant Feliu de Guíxols

Col·legi Escorial Vedruna (mares), de Vic

Escola FEDAC, de Súria

Escoles diocesanes de Tarragona

CCE Montessori-Palau, de Girona

Col·legi Terraferma (AMPA), de Lleida

Llar d'infants La Pau, del Pont de Vilomara i Rocafort

Escola Sot del Camp, de Sant Vicenç de Montalt

Escola Víctor Català (alumnat), de Barcelona

Escola Pilarín Bayés, de Sant Quirze del Vallès

Escola Joan Maragall, del Prat de Llobregat

Col·legi Manyanet Sant Andreu, de Barcelona

Escola Sant Llorenç, de Guardiola de Berguedà

ZER Baix Berguedà

Institut Marta Mata, de Salou

Escola Llissach, de Santpedor, i Escola Mare de Déu de la Gleva, de les Masies de Voltregà (2)

Institut de Castellar del Vallès

Secció d'Institut de Sant Llorenç de Morunys

Escola Riumar, de Deltebre

Escola Pia, de Vilanova i la Geltrú

Escoles Bon Pastor, L'Esperança i Santíssima Trinitat, de Barcelona

Escola Josep Baltà i Elias, de Vilafranca del Penedès

Institut Abat Oliba, de Ripoll

Escola Ignasi Melé i Farré, de Tossa de Mar

Institut de l'Ebre, de Tortosa

© 2017   Creat per Administrador/a Consescat.   Tecnologia de

Emblemes  |  Informar d'un problema  |  Términos de servicio